Kierowniczka Ośrodka
Współzałożycielka CKU, psycholog, certyfikowany instruktor d/s uzależnienień, sekretarz Zarządu CKU. Ukończyła 5 letnie studia magisterskie na kierunku Psychologia Kliniczna i Osobowości w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University. Absolwentka Szkoły Specjalistów Psychoterapii Uzależnień i Instruktorów Terapii Uzależnień Care Brok Poland oraz Studium Terapii Uzależnień w Dublin City College. Uczestniczka kursów terapii poznawczo behawioralnej CBT oraz szkolenia Program edukacyjno-korekcyjny dla sprawców przemocy domowej w model Duluth. Ukończyła szkolenia w zakresie pomocy psychoterapeutycznej dla osób uzależnionych od hazardu i innych uzależnień behawioralnych. Uczestniczka szkoleń z dialogu motywującego na etapie zaawansowanym oraz 5 Step Metod. Facylitatorka programu SMART Recovery. Członkini Addiction Counsellors of Ireland- MACI. Członkini Zarządu Stowarzyszenia SMART Recovery Polska, Sekretarz Zarządu CKU. Do 2018 roku pełniła rolę Koordynatorki administracji. Regularnie uczestniczy w konferencjach, seminariach i szkoleniach na terenie Polski i Irlandii. W CKU, oprócz funkcji kierowniczki prowadzi terapię indywidualną i grupową, poradnictwo psychologiczne, psychoedukację, warsztaty, treningi rozwojowe, grupy wsparcia oraz interwencje kryzysowe. Jest organizatorką wielu przedsięwzięć promujących zdrowie i dobrostan psychiczny dla Polskiej społeczności w Irlandii.

Barbara Ożga

ZESPÓŁ CKU
Kierowniczka kliniczna
Pomysłodawczyni i współzałożycielka CKU, pedagog, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień. Absolwentka Studium Terapii Uzależnień Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Studia magisterskie ukończyła na Uniwersytecie Jagielońskim w Krakowie, na kierunku pedagogika w zakresie pedagogika resocjalizacyjna. Dwa lata uczestniczyła w kursie psychoterapii psychoanalitycznej, który jest atestowany przez Sekcje Naukową Psychoterapii i Sekcję Naukową Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W celu podnoszenia umiejętności i kwalifikacji, ukończyła staż w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na Oddziale Leczenia Uzależnień. Pracę terapeutyczną rozpoczęła w 2009 r. Prowadzi terapię indywidualną, grupową, terapię par i rodziny oraz psychoedukację, warsztaty i treningi. W swojej pracy szczególną uwagę zwraca na relację terapeutyczną, która w terapii jest kluczowym aspektem procesu zdrowienia i rozwoju. Korzysta z różnych nurtów psychoterapeutycznych i wykorzystuje różne metody terapeutyczne w celu szerszego rozumienia klienta i jego indywidualnych potrzeb. Posiada doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami, które zmagają się z uzależnieniem, depresją, lękiem, z osobami z syndromem współuzależnienia DDA i DDD. Od kilkunastu lat prowadzi autorską grupę psychoedukacyjno- rozwojową dla kobiet z cyklu ,,Między nami kobietami’’ ukierunkowaną na różne obszary życia kobiecego. Wspiera kobiety i uczy je jak być kobietą i nie bać się być sobą. Swoją pracę poddaje superwizji i regularnie podnosi kwalifikacje. Akredytowany członek Addiction Counsellors of Ireland- ACI.
Koordynatorka CKU do 2018r. Obecnie w CKU pracuje na stanowisku kierownika klinicznego Zespołu. Przyjaciel AA.

Mariola Mastek
Psycholog, psychotraumatolog i specjalista psychoterapii uzależnień w procesie certyfikacji. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Absolwentka Szkoły Specjalistów Psychoterapii i Instruktorów Terapii Uzależnień w Broku. Uczestniczka stażu szkoleniowego w Ośrodku Terapii Uzależnień przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Uczestniczka stażu szkoleniowego w Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Działdowie, Absolwentka Studium Terapii Dzieci i Młodzieży przy Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Członkini Addiction Counsellors of Ireland-ACI , członkini Polskiego Towarzystwa DBT oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej. Z CKU związana od 2012roku. Aktualnie kontynuuje naukę i rozwój w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Regularnie uczestniczy w konferencjach, szkoleniach i kursach na terenie Polski i Irlandii. Specjalizuje się w prowadzeniu terapii indywidualnej, grupowej oraz warsztatów rozwoju osobistego. Posiada doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi i ich rodzinami oraz z osobami z zaburzeniami lękowymi.

Marta Machnio Wielosz
Pedagog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, mgr Pedagogiki o specjalności Pracy Socjalnej i Resocjalizacji. Absolwent Studium Psychoterapii Uzależnień Vis Salutis.
Pracował jako terapeuta uzależnień w CKU w latach 2010-2014, a także prowadził terapię indywidualną i grupową dla osób uzależnionych i wpółuzależnionych w Poradni Remedium w Ostrzeszowie oraz PLU Multimed w Kaliszu.
W celu podnoszenia umiejętności i kwalifikacji odbył staż w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na Oddziale Leczenia Uzależnień, a także staż kliniczny w Centrum Psychiatrycznym w Warcie. W CKU prowadzi terpię indywidulną i grupową, poradnictwo oraz warsztaty rozwoju osobistego.

Bartosz Bąk
Pedagog, psychoterapeuta systemowy w trakcie kształcenia. Praktyk IFS – Internal Family System (jest to nurt terapeutyczny, gdzie pracuje się z wewnętrznymi częściami, takimi jak wewnętrzne dziecko, krytyk, perfekcjonista, część dopasowująca się do otoczenia itp.)
Prowadzi psychoterapię indywidualną , grupową (Syndrom DDA/DDD), rodzinną i par. Pracuje z osobami doświadczającymi lęku, niekontrolowanych wybuchów złości, przeżywających trudności w relacjach z innymi i ze sobą samym.
Jest również doradcą rodzicielskim i towarzyszy rodzicom w procesie dorastania dzieci (od okresu prenatalnego do nastoletniego). Od kilku lat prowadzi warsztaty dla rodziców. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
W pracy terapeutycznej wykorzystuje również swoją pasję i wiedzę muzyczną (np. z napięciami w ciele, połączeniem ciała z emocjami, z tremą). Prywatnie żona i mama piątki dzieci. Z Ośrodkiem CKU Dublin współpracuje od stycznia 2020 roku.

Katarzyna Kozłowska
Psycholog, absolwentka WSB – National Louis University w Nowym Sączu, specjalności psychologia kliniczna i osobowości o profilu praktycznym, posiada dyplom ukończenia studiów jednolitych magisterskich nr: 18005 z wyróżnieniem. Członkini The Psychlogical Society of Ireland (PSI) nr M14566 oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (PTDBT). Lider w ramach Family Connections oraz facylitator SMART Recovery. Regularnie poszerza swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach, kursach dokształcających, zespołach konsultacyjnych, oraz konferencjach naukowych w Polsce i w Irlandii. Przestrzega zasad Kodeksu Etyki Psychologa i superwizuje swoją pracę, poprzez superwizję koleżeńską oraz zespołu CKU. Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2019 roku.
W CKU pracuje z osobami dorosłymi udzielając wsparcia i pomocy psychologicznej w obszarach takich jak lęk, stres, zaburzenia snu, trudności w relacjach, oraz codzienne wyzwania życiowe. Współprowadzi grupy terapeutyczne, grupy wsparcia, warsztaty i treningi umiejętności społecznych. W pracy trenera szczególnie bliskie są jej tematy: umacniania postaw asertywnych, zarządzania złością i zapobiegania zachowań agresywnych, umiejętności komunikacji wspierającej relacje, współpracę i rozwiązującej konflikty, uważności na siebie i w relacji z innymi, zarządzania emocjami oraz minimalizowania kosztów stresu. Zajmuje się również przeprowadzaniem kompleksowej oceny oraz diagnozy psychologicznej. Aktywnie działa na rzecz zdrowia psychicznego organizując webinary psychoedukacyjne oraz inicjując kampanie społeczne.
W swojej praktyce integruje różne podejścia, szczególnie nurt humanistyczny, poznawczo-behawioralny i dialektyczną terapię behawioralną. Skupia się na istotnych obszarach, takich jak relacja terapeutyczna, emocjonalne więzi, duchowość, wartości życiowe i praktyki uważności. Stawia na holistyczne zrozumienie osoby, wzmacnianie jej osobistych zasobów uwzględniając kontekst życiowy oraz indywidualne doświadczenia.

Marta Sędzicka
Psycholog, dyplomowany psychoterapeuta Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Ukończył studia magisterskie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na kierunkach psychologii społecznej i społecznej psychologii klinicznej. Certyfikowany trener Treningu Zastępowania Agresji AMITY ART. Pracę terapeutyczną rozpoczął w 2009 r., od 14 lat pracuje w służbach mundurowych na stanowisku psychologa. Specjalizuje się w interwencji kryzysowej, psychoterapii osób dorosłych oraz w szkoleniach z zakresu psychoedukacji i profilaktyki uzależnień. W pracy terapeutycznej stawia na relacje z pacjentem, łączy ze sobą różne podejścia terapeutyczne, przede wszystkim nurt humanistyczny – doświadczeniowy , psychoterapię poznawczo – behawioralną, stosuje techniki oddechowe oraz techniki pracy z ciałem. Swoją pracę poddaje systematycznej superwizji w nurcie intergratywnym oraz nurcie gestalt . Od wielu lat systematycznie uczestniczy w licznych stażach, warsztatach i treningach dla profesjonalistów, podnosząc swoje kompetencje jako psychoterapeuta, interwent kryzysowy i trener. Posiada doświadczenie zawodowe w pracy terapeutycznej z osobami dorosłymi, które doświadczają kryzysów psychicznych, przejawiają zaburzenia zachowania, zmagają się z depresją, przeżyły doświadczenia traumatyczne, doświadczają stanów lękowych a także z osobami współuzależnionymi.
Prywatnie szczęśliwy ojciec i mąż, pasjonat sportu i miłośnik gór.

Piotr Buciński
Psychiatra
Praktykę zawodową wykonuje od ponad 25 lat. W latach 2001-2014 pracował w Klinice Nerwic w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, jako ordynator Oddziału Dziennego, a potem Oddziału Całodobowego Kliniki.
Najważniejsze informacje dotyczące kwalifikacji zawodowych:
- Studia medyczne:
Akademia Medyczna w Białymstoku, (obecnie Uniwersytet Medyczny w Białymstoku);
- Specjalizacja z psychiatrii:
egzamin zdany z wyróżnieniem, Instytut Psychiatrii i Neurologii, stopień doktora nauk medycznych, Instytut Psychiatrii i Neurologii,
- Certyfikat psychoterapeuty:
Polskie Towarzystwo Psychiatryczne; Sekcja Naukowa Psychoterapii , certyfikat lidera grup Balinta, rekomendacja przyznana przez Polskie Stowarzyszenie Balintowskie.
Z CKU współpracuje od 2021r w zakresie konsultacji psychiatrycznych.

Dr n.med. Paweł Sala
Specjalistka w dziedzinie psychoterapii uzależnień, superwizorka psychoterapii uzależnień, psychoterapeutka integracyjna, 16 lat pracy w psychoterapii uzależnień, pedagog specjalny, koordynator Oddziału Leczenia Uzależnień i Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w Centrum Psychiatrycznym w Warcie, kierownik placówki stażowej w procesie certyfikacji PARPA, ukończone czteroletnie studia podyplomowe w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii SWPS w Warszawie, studia podyplomowe z Zarządzania w Opiece Zdrowotnej w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, doświadczenie dydaktyczne w ramach I, II i III etapu procesu certyfikacji, biegły sądowy w przedmiocie uzależnienia od alkoholu, członek Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w systematycznej superwizji własnej – grupowej i indywidualnej.

Joanna Sobczyńska
SUPERWIZJA ZESPOŁU
WSPÓŁPRACA
Administratorka
Adrianna jest odpowiedzialna za zarządzanie recepcją i koordynację działań w obszarsze obsługi klientów.

Adrianna Ożga
Dr Patrycja Wołoszczuk
Psychiatra
Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Lekarz psychiatra w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z psychiatrii, w III Klinice Psychiatrycznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii.
Doświadczenia z zakresu psychiatrii zdobywała pracując m.in. w Oddziale Leczenia Zespołów Abstynencyjnych, Detoksykacji od Narkotyków, Zespole Lecznictwa Środowiskowego, a także w Oddziale Dziennym przeznaczonym dla pacjentów z zaburzeniami afektywnymi, depresyjno-lękowymi, ze spektrum autyzmu oraz po kryzysie psychotycznym.
Zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem zaburzeń psychicznych u osób dorosłych.

Student V roku psychologii, rozwija swoje kompetencje w dziedzinie psychologii klinicznej i osobowości, studiując na WSB-National Louis University w Krakowie. Wykorzystuje zdobytą wiedzę, by wspierać osoby potrzebujące pomocy w procesie zmiany.
W CKU współprowadzi warsztaty psychoedukacyjne oraz grupę wsparcia dla osób po terapii uzależnień. Jego praktyczne podejście, podparte wiedzą teoretyczną, pozwala uczestnikom warsztatów i grupy nie tylko na zdobycie nowych umiejętności, ale także na lepsze zrozumienie samych siebie i procesów, przez które przechodzą. Ponadto jest zaangażowany w prowadzenie mityngów SMART Recovery, co umożliwia osobom borykającym się z uzależnieniami, zdobycie narzędzi niezbędnych do budowania zdrowej i trwałej trzeźwości.

Tomasz Nawrocki

Nasz multidyscyplinarny Zespół tworzą profesjonaliści o różnych kompetencjach i umiejętnościach, co pozwala w sposób eklektyczny i indywidualny pomagać osobom w różnych obszarach ich życia.
W Ośrodku CKU korzystamy z metod i technik w oparciu o różne nurty psychoterapeutyczne tj; poznawczo - behawioralny, dialektyczno -behawioralny, systemowy, humanistyczny, integracyjny, skoncentrowany na człowieku oraz skoncentrowany na rozwiązaniu.
Członkowie Zespołu ukończyli szkolenie i są praktykami Dialogu Motywującego, akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Dialogu Motywującego.
Więcej o rozwoju zawodowym zespołu CKU znajdziesz tutaj.

Dyplomowana psychoterapeutka i socjoterapeutka Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego. Ukończyła studia magisterskie na kierunku: Psychologia kliniczna, seksuologia kliniczna na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Absolwentka studiów podyplomowych z seksuologii kliniczej na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej. Obecnie w Szkole Terapii Seksualnej – Lew Starowicz w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej z osobami dorosłymi i parami w zakresie zaburzeń nastroju i osobowości, trudności relacyjnych i kryzysów psychicznych, dysfunkcji seksualnych kobiet i mężczyzn, parafilii. Swoją pracę psychoterapeutyczną i seksuologiczną poddaje stałej superwizji. Prowadzi warsztaty dla osób z różnych grup społecznych z zakresu psychoedukacji i edukacji seksualnej.

Katarzyna Cieszyńska Odedina

Psycholog, Psychoonkolog, Psychotraumatolog
Obecnie kształci się na psychoterapeutę poznawczo-behawioralnego na Uniwersytecie SWPS w Sopocie oraz terapeutę Simontonowskiego, systematycznie poszerzając swoje kompetencje zawodowe. Magdalena, w swojej pracy terapeutycznej, łączy wiedzę teoretyczną z doświadczeniem praktycznym, stale poszerzając swoje kompetencje w obszarach psychoterapii i wsparcia psychoonkologicznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Regularnie poddaje swoją pracę superwizji, aby zapewnić jej najwyższą jakość i skuteczność terapeutyczną.
Wspiera osoby dorosłe w radzeniu sobie z trudnymi kryzysami życiowymi, takimi jak rozwód, żałoba czy obniżony nastrój. Jej wsparcie kieruje również do osób chorujących onkologicznie lub przewlekle oraz ich bliskich, pomagając im w mierzeniu się z emocjonalnymi wyzwaniami związanymi z chorobą. Dzięki dodatkowym studiom z zakresu suicydologii oferuje pomoc osobom zmagającym się z myślami samobójczymi.
W swojej pracy stosuje podejście integracyjne, łącząc techniki terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR) oraz racjonalnej terapii zachowania (RTZ), co pozwala jej elastycznie dopasować wsparcie do indywidualnych potrzeb klientów.
Magdalena, jako psycholog, wierzy, że każdy człowiek ma zasoby, które pozwalają mu radzić sobie z wyzwaniami. Jej celem jest pomoc w ich odkrywaniu i wykorzystaniu w procesie zmiany oraz poprawy jakości życia. Efekty terapii są wynikiem współpracy, w której klient jest równorzędnym partnerem w poszukiwaniu rozwiązań.