Kierowniczka Ośrodka
Współzałożycielka CKU, psycholog, certyfikowany instruktor d/s uzależnienień, sekretarz Zarządu CKU. Ukończyła 5 letnie studia magisterskie na kierunku Psychologia Kliniczna i Osobowości w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University. Absolwentka Szkoły Specjalistów Psychoterapii Uzależnień i Instruktorów Terapii Uzależnień Care Brok Poland oraz Studium Terapii Uzależnień w Dublin City College. Uczestniczka kursów terapii poznawczo behawioralnej CBT oraz szkolenia Program edukacyjno-korekcyjny dla sprawców przemocy domowej w model Duluth. Ukończyła szkolenia w zakresie pomocy psychoterapeutycznej dla osób uzależnionych od hazardu i innych uzależnień behawioralnych. Uczestniczka szkoleń z dialogu motywującego na etapie zaawansowanym oraz 5 Step Metod. Facylitatorka programu SMART Recovery. Członkini Addiction Counsellors of Ireland- MACI. Członkini Zarządu Stowarzyszenia SMART Recovery Polska, Sekretarz Zarządu CKU. Do 2018 roku pełniła rolę Koordynatorki administracji. Regularnie uczestniczy w konferencjach, seminariach i szkoleniach na terenie Polski i Irlandii. W CKU, oprócz funkcji kierowniczki prowadzi terapię indywidualną i grupową, poradnictwo psychologiczne, psychoedukację, warsztaty, treningi rozwojowe, grupy wsparcia oraz interwencje kryzysowe. Jest organizatorką wielu przedsięwzięć promujących zdrowie i dobrostan psychiczny dla Polskiej społeczności w Irlandii.
Barbara Ożga
Kierowniczka kliniczna
Pomysłodawczyni i współzałożycielka CKU, pedagog, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień. Absolwentka Studium Terapii Uzależnień Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Studia magisterskie ukończyła na Uniwersytecie Jagielońskim w Krakowie, na kierunku pedagogika w zakresie pedagogika resocjalizacyjna. Dwa lata uczestniczyła w kursie psychoterapii psychoanalitycznej, który jest atestowany przez Sekcje Naukową Psychoterapii i Sekcję Naukową Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W celu podnoszenia umiejętności i kwalifikacji, ukończyła staż w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na Oddziale Leczenia Uzależnień. Pracę terapeutyczną rozpoczęła w 2009 r. Prowadzi terapię indywidualną, grupową, terapię par i rodziny oraz psychoedukację, warsztaty i treningi. W swojej pracy szczególną uwagę zwraca na relację terapeutyczną, która w terapii jest kluczowym aspektem procesu zdrowienia i rozwoju. Korzysta z różnych nurtów psychoterapeutycznych i wykorzystuje różne metody terapeutyczne w celu szerszego rozumienia klienta i jego indywidualnych potrzeb. Posiada doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami, które zmagają się z uzależnieniem, depresją, lękiem, z osobami z syndromem współuzależnienia DDA i DDD. Od kilkunastu lat prowadzi autorską grupę psychoedukacyjno- rozwojową dla kobiet z cyklu ,,Między nami kobietami’’ ukierunkowaną na różne obszary życia kobiecego. Wspiera kobiety i uczy je jak być kobietą i nie bać się być sobą. Swoją pracę poddaje superwizji i regularnie podnosi kwalifikacje. Akredytowany członek Addiction Counsellors of Ireland- ACI.
Koordynatorka CKU do 2018r. Obecnie w CKU pracuje na stanowisku kierownika klinicznego Zespołu. Przyjaciel AA.
Mariola Mastek
Psycholog, psychotraumatolog i specjalista psychoterapii uzależnień w procesie certyfikacji. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Absolwentka Szkoły Specjalistów Psychoterapii i Instruktorów Terapii Uzależnień w Broku. Uczestniczka stażu szkoleniowego w Ośrodku Terapii Uzależnień przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Uczestniczka stażu szkoleniowego w Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Działdowie, Absolwentka Studium Terapii Dzieci i Młodzieży przy Dolnośląskim Centrum Psychoterapii. Członkini Addiction Counsellors of Ireland-ACI , członkini Polskiego Towarzystwa DBT oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej. Z CKU związana od 2012roku. Aktualnie kontynuuje naukę i rozwój w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Regularnie uczestniczy w konferencjach, szkoleniach i kursach na terenie Polski i Irlandii. Specjalizuje się w prowadzeniu terapii indywidualnej, grupowej oraz warsztatów rozwoju osobistego. Posiada doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi i ich rodzinami oraz z osobami z zaburzeniami lękowymi.
Marta Machnio Wielosz
Pedagog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, mgr Pedagogiki o specjalności Pracy Socjalnej i Resocjalizacji. Absolwent Studium Psychoterapii Uzależnień Vis Salutis.
Pracował jako terapeuta uzależnień w CKU w latach 2010-2014, a także prowadził terapię indywidualną i grupową dla osób uzależnionych i wpółuzależnionych w Poradni Remedium w Ostrzeszowie oraz PLU Multimed w Kaliszu.
W celu podnoszenia umiejętności i kwalifikacji odbył staż w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na Oddziale Leczenia Uzależnień, a także staż kliniczny w Centrum Psychiatrycznym w Warcie. W CKU prowadzi terpię indywidulną i grupową, poradnictwo oraz warsztaty rozwoju osobistego.
Bartosz Bąk
Pedagog, psychoterapeuta systemowy w trakcie kształcenia. Praktyk IFS – Internal Family System (jest to nurt terapeutyczny, gdzie pracuje się z wewnętrznymi częściami, takimi jak wewnętrzne dziecko, krytyk, perfekcjonista, część dopasowująca się do otoczenia itp.)
Prowadzi psychoterapię indywidualną , grupową (Syndrom DDA/DDD), rodzinną i par. Pracuje z osobami doświadczającymi lęku, niekontrolowanych wybuchów złości, przeżywających trudności w relacjach z innymi i ze sobą samym.
Jest również doradcą rodzicielskim i towarzyszy rodzicom w procesie dorastania dzieci (od okresu prenatalnego do nastoletniego). Od kilku lat prowadzi warsztaty dla rodziców. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
W pracy terapeutycznej wykorzystuje również swoją pasję i wiedzę muzyczną (np. z napięciami w ciele, połączeniem ciała z emocjami, z tremą). Prywatnie żona i mama piątki dzieci. Z Ośrodkiem CKU Dublin współpracuje od stycznia 2020 roku.
Katarzyna Kozłowska
Psycholog, absolwentka WSB – National Louis University w Nowym Sączu, specjalności psychologia kliniczna i osobowości o profilu praktycznym, posiada dyplom ukończenia studiów jednolitych magisterskich nr: 18005 z wyróżnieniem. Członkini The Psychlogical Society of Ireland (PSI) nr M14566 oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (PTDBT). Lider w ramach Family Connections oraz facylitator SMART Recovery. Regularnie poszerza swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach, kursach dokształcających, zespołach konsultacyjnych, oraz konferencjach naukowych w Polsce i w Irlandii. Przestrzega zasad Kodeksu Etyki Psychologa i superwizuje swoją pracę, poprzez superwizję koleżeńską oraz zespołu CKU. Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2019 roku.
W CKU pracuje z osobami dorosłymi udzielając wsparcia i pomocy psychologicznej w obszarach takich jak lęk, stres, zaburzenia snu, trudności w relacjach, oraz codzienne wyzwania życiowe. Współprowadzi grupy terapeutyczne, grupy wsparcia, warsztaty i treningi umiejętności społecznych. W pracy trenera szczególnie bliskie są jej tematy: umacniania postaw asertywnych, zarządzania złością i zapobiegania zachowań agresywnych, umiejętności komunikacji wspierającej relacje, współpracę i rozwiązującej konflikty, uważności na siebie i w relacji z innymi, zarządzania emocjami oraz minimalizowania kosztów stresu. Zajmuje się również przeprowadzaniem kompleksowej oceny oraz diagnozy psychologicznej. Aktywnie działa na rzecz zdrowia psychicznego organizując webinary psychoedukacyjne oraz inicjując kampanie społeczne.
W swojej praktyce integruje różne podejścia, szczególnie nurt humanistyczny, poznawczo-behawioralny i dialektyczną terapię behawioralną. Skupia się na istotnych obszarach, takich jak relacja terapeutyczna, emocjonalne więzi, duchowość, wartości życiowe i praktyki uważności. Stawia na holistyczne zrozumienie osoby, wzmacnianie jej osobistych zasobów uwzględniając kontekst życiowy oraz indywidualne doświadczenia.
Marta Sędzicka
Psycholog, dyplomowany psychoterapeuta Szkoły Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Ukończył studia magisterskie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na kierunkach psychologii społecznej i społecznej psychologii klinicznej. Certyfikowany trener Treningu Zastępowania Agresji AMITY ART. Pracę terapeutyczną rozpoczął w 2009 r., od 14 lat pracuje w służbach mundurowych na stanowisku psychologa. Specjalizuje się w interwencji kryzysowej, psychoterapii osób dorosłych oraz w szkoleniach z zakresu psychoedukacji i profilaktyki uzależnień. W pracy terapeutycznej stawia na relacje z pacjentem, łączy ze sobą różne podejścia terapeutyczne, przede wszystkim nurt humanistyczny – doświadczeniowy , psychoterapię poznawczo – behawioralną, stosuje techniki oddechowe oraz techniki pracy z ciałem. Swoją pracę poddaje systematycznej superwizji w nurcie intergratywnym oraz nurcie gestalt . Od wielu lat systematycznie uczestniczy w licznych stażach, warsztatach i treningach dla profesjonalistów, podnosząc swoje kompetencje jako psychoterapeuta, interwent kryzysowy i trener. Posiada doświadczenie zawodowe w pracy terapeutycznej z osobami dorosłymi, które doświadczają kryzysów psychicznych, przejawiają zaburzenia zachowania, zmagają się z depresją, przeżyły doświadczenia traumatyczne, doświadczają stanów lękowych a także z osobami współuzależnionymi.
Prywatnie szczęśliwy ojciec i mąż, pasjonat sportu i miłośnik gór.
Piotr Buciński
Psychiatra
Praktykę zawodową wykonuje od ponad 25 lat. W latach 2001-2014 pracował w Klinice Nerwic w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, jako ordynator Oddziału Dziennego, a potem Oddziału Całodobowego Kliniki.
Najważniejsze informacje dotyczące kwalifikacji zawodowych:
- Studia medyczne:
Akademia Medyczna w Białymstoku, (obecnie Uniwersytet Medyczny w Białymstoku);
- Specjalizacja z psychiatrii:
egzamin zdany z wyróżnieniem, Instytut Psychiatrii i Neurologii, stopień doktora nauk medycznych, Instytut Psychiatrii i Neurologii,
- Certyfikat psychoterapeuty:
Polskie Towarzystwo Psychiatryczne; Sekcja Naukowa Psychoterapii , certyfikat lidera grup Balinta, rekomendacja przyznana przez Polskie Stowarzyszenie Balintowskie.
Z CKU współpracuje od 2021r w zakresie konsultacji psychiatrycznych.
Dr n.med. Paweł Sala
Specjalistka w dziedzinie psychoterapii uzależnień, superwizorka psychoterapii uzależnień, psychoterapeutka integracyjna, 16 lat pracy w psychoterapii uzależnień, pedagog specjalny, koordynator Oddziału Leczenia Uzależnień i Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia w Centrum Psychiatrycznym w Warcie, kierownik placówki stażowej w procesie certyfikacji PARPA, ukończone czteroletnie studia podyplomowe w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii SWPS w Warszawie, studia podyplomowe z Zarządzania w Opiece Zdrowotnej w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, doświadczenie dydaktyczne w ramach I, II i III etapu procesu certyfikacji, biegły sądowy w przedmiocie uzależnienia od alkoholu, członek Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w systematycznej superwizji własnej – grupowej i indywidualnej.
Joanna Sobczyńska
Administratorka
Adrianna jest odpowiedzialna za zarządzanie recepcją i koordynację działań w obszarsze obsługi klientów.
Adrianna Ożga
Dr Patrycja Wołoszczuk
Psychiatra
Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Lekarz psychiatra w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z psychiatrii, w III Klinice Psychiatrycznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii.
Doświadczenia z zakresu psychiatrii zdobywała pracując m.in. w Oddziale Leczenia Zespołów Abstynencyjnych, Detoksykacji od Narkotyków, Zespole Lecznictwa Środowiskowego, a także w Oddziale Dziennym przeznaczonym dla pacjentów z zaburzeniami afektywnymi, depresyjno-lękowymi, ze spektrum autyzmu oraz po kryzysie psychotycznym.
Zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem zaburzeń psychicznych u osób dorosłych.
Student V roku psychologii, rozwija swoje kompetencje w dziedzinie psychologii klinicznej i osobowości, studiując na WSB-National Louis University w Krakowie. Wykorzystuje zdobytą wiedzę, by wspierać osoby potrzebujące pomocy w procesie zmiany.
W CKU współprowadzi warsztaty psychoedukacyjne oraz grupę wsparcia dla osób po terapii uzależnień. Jego praktyczne podejście, podparte wiedzą teoretyczną, pozwala uczestnikom warsztatów i grupy nie tylko na zdobycie nowych umiejętności, ale także na lepsze zrozumienie samych siebie i procesów, przez które przechodzą. Ponadto jest zaangażowany w prowadzenie mityngów SMART Recovery, co umożliwia osobom borykającym się z uzależnieniami, zdobycie narzędzi niezbędnych do budowania zdrowej i trwałej trzeźwości.
Tomasz Nawrocki
Nasz multidyscyplinarny Zespół tworzą profesjonaliści o różnych kompetencjach i umiejętnościach, co pozwala w sposób eklektyczny i indywidualny pomagać osobom w różnych obszarach ich życia.
W Ośrodku CKU korzystamy z metod i technik w oparciu o różne nurty psychoterapeutyczne tj; poznawczo - behawioralny, dialektyczno -behawioralny, systemowy, humanistyczny, integracyjny, skoncentrowany na człowieku oraz skoncentrowany na rozwiązaniu.
Członkowie Zespołu ukończyli szkolenie i są praktykami Dialogu Motywującego, akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Dialogu Motywującego.
Więcej o rozwoju zawodowym zespołu CKU znajdziesz tutaj.
Dyplomowana psychoterapeutka i socjoterapeutka Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego. Ukończyła studia magisterskie na kierunku: Psychologia kliniczna, seksuologia kliniczna na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Absolwentka studiów podyplomowych z seksuologii kliniczej na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej. Obecnie w Szkole Terapii Seksualnej – Lew Starowicz w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej z osobami dorosłymi i parami w zakresie zaburzeń nastroju i osobowości, trudności relacyjnych i kryzysów psychicznych, dysfunkcji seksualnych kobiet i mężczyzn, parafilii. Swoją pracę psychoterapeutyczną i seksuologiczną poddaje stałej superwizji. Prowadzi warsztaty dla osób z różnych grup społecznych z zakresu psychoedukacji i edukacji seksualnej.