Dowiedz się więcej i kliknij poniżej w wybrany link →
To ma kluczowe znaczenie w leczeniu, wsparciu i pomocy, ponieważ respektuje unikalność każdej osoby. Każdy człowiek wnosi do gabinetu własną historię, problemy i potrzeby, a to wymaga spersonalizowanego planu leczenia, a nie jednolitego schematu gotowego dla wszystkich.
W CKU kierujemy się indywidualnym podejściem do każdego klienta
OFERTA
Każdy człowiek ma swoją historię, potrzeby, zasoby i ograniczenia.
W związku z tym w ośrodku kierujemy się indywidualnym podejściem do klienta i tak tworzymy plan pomocy psychologicznej.
Psychoterapia indywidualna jest propozycją dla osób, które po wstępnych konsultacjach indywidualnych - 3,4 spotkania - mają wewnętrzną gotowość do pracy nad sobą i potrzebę rozwoju osobistego.
Warunki współpracy ustalane są indywidualnie.
Sesje trwają 50 minut i odbywają się w stałych terminach.
W CKU oferujemy grupową terapię uzależnień w formie online.
Grupa jest otwarta, co oznacza, że można do niej dołączyć na każdym etapie jej trwania.
Kontrakt terapeutyczny oparty jest na zachowywaniu całkowitej abstynencji od środków psychoaktywnych i hazardu.
Praca psychoterapeutyczna w grupie i na sesjach indywidualnych nastawiona jest na ustabilizowanie abstynencji, wypracowanie sposobów radzenia sobie z głodem substancji psychoaktywnych, z zachowaniami nałogowymi, nad zapobieganiem nawrotom choroby oraz na pracę nad problemami osobistymi.
Grupa terapeutyczna dla Dorosłych Osób, które zmagają się z ranami wyniesionymi z dzieciństwa.
Rodzina jako miejsce gdzie uczymy się kochać i budować relacje ze swojej natury powinna być miejscem bezpiecznym i dającym siłę.
Nie zawsze tak jednak jest.
W Ośrodku CKU od wielu lat prowadzona jest grupowa terapia dla Dorosłych Osób, które doświadczyły trudności w swoich rodzinach pochodzenia.
Współuzależnienie nie jest chorobą. Jest to zespół cech i zachowań wynikających z nieprawidłowego (nieadekwatnego) przystosowania się do trudnej, długotrwałej i niszczącej sytuacji, jaką jest uzależnienie bliskiej osoby. Sytuacja ta znacząco ogranicza swobodę wyboru postępowania, prowadzi do pogorszenia stanu psychicznego osoby z syndromem współuzależnienia i utrudnia zmianę własnego położenia na lepsze.
Warsztaty rozwojowe dla kobiet, z cyklu ,,Między nami kobietami”, skierowane są do wszystkich kobiet, które pragną być świadome siebie i swojej kobiecej drogi do poznawania samej siebie.
Odbywają się raz w miesiącu - online - i obejmują różne tematy dotyczące życia kobiety.
Warsztaty prowadzi, od 2011 roku, psychoterapeutka -
Mariola Mastek. Jest to jej autorski projekt.
Terapia par skierowana jest do osób pozostających w bliskich, trwałych związkach intymnych. Ma na celu poprawę jakości i zadowolenia obu osób w związku.
Sesje, czyli spotkania pary z psychoterapeutą, mogą być dłuższe niż w przypadku terapii indywidualnej i trwają zwykle między 50 minut do 75 minut.
Podczas konsultacji terapeuta, uwzględniając potrzeby i oczekiwania pary, zaproponuje najlepszą formę pomocy i wsparcia.
W CKU prowadzimy warsztaty, treningi umiejętności społecznych, webinary psychoeduakcyjne i profilaktyczne ukierunkowane na różne obszary w życiu człowieka w formie online i na żywo.
CKU od początku swojej działalności przywiązuje dużą uwagę do profilaktyki uzależnień, którą kieruje do dorosłych, ale też do młodzieży i dzieci w szkołach polonijnych w Irlandii.
Edukacja na temat zdrowia psychicznego zmniejsza stygmatyzację związaną z obecnością objawów zaburzeń psychicznych, emocjonalnych, psychosomatycznych i osobowości oraz zachęca do korzystania z profesjonalnej pomocy i wsparcia. Zapobiega wykluczeniu i osamotnieniu.
Seksuologia – czym się zajmuje?
Seksuologia to dziedzina interdyscyplinarna, która zajmuje się sferą seksualną człowieka w jego wymiarze fizycznym, psychicznym i społecznym.
Czym jest konsultacja seksuologiczna?
Konsultacja seksuologiczna jest ważnym i wstępnym spotkaniem, na którym możesz omówić swoje trudności w zakresie sfery seksualnej.
Ile spotkań?
Najczęściej jest to kilka spotkań – zasadniczo około trzech, które kończą się postawieniem i omówieniem diagnozy, jak również wskazaniem kierunku dalszej pracy, jeśli taka jest konieczna.